На Львівщині відкриють пам'ятник 24 окремій механізованій бригаді імені короля Данила

опубликовано: 2018-10-10T08:39:00+00:00

У суботу, 13 жовтня, м. Яворові, біля церкви Покрови (53-є містечко), відбудеться відкриття пам'#39;ятника воїнам 24 ОМБр імені короля Данила.

У межах заходу відбудеться освячення створеного пам'rsquo;ятника та громадське віче, опісля 'ndash; святковий концерт.

Зазначимо, пам'#39;ятник споруджено за кошти Яворівського районного бюджету та міського бюджету м. Яворова.

Запрошуємо мешканців Львівщини долучитись до урочистостей та гідно вшанувати захисників України!

Довідково.

24-та окрема механізована бригада імені короля Данила (24 ОМБр, в/ч А0998) 'mdash; формування механізованих військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Перебуває у складі оперативного командування 'laquo;Захід'raquo;.

У 2004 році 24 ОМБР визнана найкращою бригадою в західному оперативному командуванні, а 2005 року Міністр оборони України назвав бригаду найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних Сил України. Бригада брала участь у миротворчих місіях, у командно-штабних навчаннях 'laquo;Артерія 2007'raquo;, 'laquo;Взаємодія 2010'raquo;, а також у міжнародних навчаннях 'laquo;Щит миру'raquo; в рамках спільної програми України і НАТО 'mdash; 'laquo;Партнерство заради миру'raquo;.

Під час війни на сході України у 2014 році на базі 24 ОМБР утворені кілька 'laquo;важких'raquo; батальйонних тактичних груп. На початку березня кістяк бригади на основі 1 механізованого батальйону вибув на схід України. У травні підрозділ прибув до зони проведення антитерористичної операції, та був задіяний в районі Слов'#39;янська, Красного Лиману і Краматорська. Під час боїв у районі Слов'#39;янська особовий склад бригади зазнав перших втрат 'mdash; 19 червня 2014 в боях під Ямполем та Закітним Донецької області загинули сім військовослужбовців бригади, серед яких був командир батальйону Ігор Ляшенко. Далі було звільнення Сіверська, а потім 'mdash; Луганщина, взяття Лисичанська та рух на Луганськ.

Восени 2014 року 2-й батальйон бригади вів бої в районі Бахмутської траси: за 32-й блокпост, а згодом 'mdash; 31-й, 29-й, в районі Кримського і Трьохізбенки. За місяць загинуло щонайменше десятеро бійців.

предварительный просмотр    открыть источник →
   Еще в разделе ↓↓↓